CEA’nın Açılımı Nedir?

The Consumer Electronics Association (CEA)

CEA Standartları Nedir?

The Consumer Electronics Association (CEA), yeniliği mümkün kılan ve mevcut cihazlarla birlikte çalışabilirliği teşvik eden standartlar ve teknik özellikler yayınlar. CEA teknolojisi ve standartları programı, tüketici elektroniği endüstrisinin büyümesi için kritik öneme sahip birleşik bir teknoloji yol haritası sağlar.

CEA’nın Amacı Nedir?

Consumer Electronics Association (CEA) genel bir tüketici teknolojisi durumu oluşturmak ve her bir oyuncuya kendi stratejik büyümesine erişmede yardımcı olmak amacıyla üreticileri, distribütörleri, perakendecileri ve kurulumcuları birleştirir. CEA piyasaya sürülen yeni ürünler ile mevcut cihazlar arasında birlikte çalışabilirliği sağlayan standartlar ve teknik özellikler geliştirir.

CEA yayınları etkin standartları, özellikleri, bültenleri ve taslak dokümanları içerir. Bu dokümanlar ürün güvenliğini/uygunluğunu, ses sistemlerini, video sistemlerini, antenleri, mobil elektronikleri, ev ağlarını, kablo uygunluğunu ve otomatik veri yakalamayı kapsar.

CEA dokümanları şirketler tarafından ses, video, mobil elektronikler, iletişimler, bilgi teknolojisi, multimedya ve aksesuar ürünlerinin geliştirilmesi, üretimi ve dağıtımının yanı sıra tüketici kanalları aracılığıyla satılan ilgili hizmetlerde kullanılır. Bu şirketler çok uluslu şirketler ile niş şirketler arasında dağılım göstermektedir

CEA Standartları Nasıl Kullanılır?

CEA standartları şunları yapmanıza izin verir:

  • İnovasyonu teşvik edin
  • Performans geliştirme
  • Tutarlı kaliteyi sağlayın

Aklınızda Bulunsun!

Tüketici elektroniğinin uygun şekilde geliştirilmesini, üretilmesini, dağıtımını ve kurulumunu sağlayın

Size Nasıl Hizmet Verebiliriz?

Online Standart, teknik doküman ve yayınlara, kılavuz ve standartlara erişim için en güvenilir ve hızlı çözüm ortağınızdır.

Bize ulaşırsanız ihtiyaç duyduğunuz tüm dokümantasyona da ulaşmış olursunuz.

500’den fazla kaynak üzerinden yapacağınız araştırma ile elde edebileceğiniz dokümantasyonu, değerli iş birliklerimiz sayesinde size dijital ortamda veya basılı olarak sunabiliriz.

APIASHRAEASMEASTMBSIIECIEEEISO , SAE ve yüzlerce standardizasyon kurumu ile ortaklığımız sayesinde doğru ve güvenilir bilgiye hızla erişmenizi sağlayarak hem zamanınızı hem de kaynağınızı koruyabiliriz.