NEMA’nın Açılımı Nedir?

National Electrical Manufacturers Association (NEMA)

NEMA’nın Uzmanlığı Nedir?

NEMA, elektrik üretim endüstrisi için tercih edilen ticaret birliğidir. 1926 yılında kurulan ve merkezi Washington, D.C. yakınlarında bulunan yaklaşık 450 üye şirketi, elektrik üretimi, iletimi ve dağıtımı, kontrolü ve son kullanımında kullanılan ürünler üretmektedir. Bu ürünler, hizmet, tıbbi görüntüleme, endüstriyel, ticari, kurumsal ve konut uygulamalarında kullanılmaktadır.

Sizlere, çok çeşitli elektrikli ekipmanların derecelendirilmesi, test performansı, üretimi ve uygulamaları ile ilgili tüm NEMA standartlarını taşır: elektrikli su ısıtıcıları için kontroller; yağ yakıcı kontrolleri; elektrikli süpürgelik ısıtıcılar; boru ve kablo; yüksek voltaj izolatörleri; endüstriyel depolama pilleri; yüksek voltajlı sigortalar; güç düğmesi dişli tertibatları; elektrik konektörleri; yıkayıcı başlı cıvatalar ve somunlar; plastik ağaç koruyucular; pim ve kovan fişleri, alıcıları ve konektörleri kılavuzu; duman dedektörleri; koaksiyel iletişim kablosu; X-ışını tüpleri; ve kurulum prosedürleri.

NEMA’nın Amacı Nedir?

National Electrical Manufacturers Association (NEMA) yayınları hem ulusal hem de uluslararası ticaret için belirlenen ürünlerin tasarımı, üretimi ve dağıtımında çok önemli bir yer tutar. NEMA standartları endüstri ve devlet genelinde elektrik komponentleri ve ekipmanlarının  tasarımı, seçilmesi, satın alınması, muayenesi ve bakımı amacıyla üretim tesisleri, proses tesisleri, tasarım/yapım firmaları, ile Denizcilik/Askerlik yapım/satın alma tesislerindeki elektrik ekipmanlarının tasarım mühendisleri ve denetleyicileri tarafından kullanılır.

NEMA Standartları Size Ne Kazandırır?

NEMA standartları size şunları yapma yetkisi verir:

  • Birlikte çalışabilirliği iyileştirin
  • Piyasa riskini en aza indirin
  • Ürün geliştirmeyi basitleştirin

Aklınızda Bulunsun!

Güvenliği artırın ve elektrikli ve tıbbi görüntüleme ekipmanı için pazarlanabilirliği sağlayın

Size Nasıl Hizmet Verebiliriz?

Online Standart, teknik doküman ve yayınlara, kılavuz ve standartlara erişim için en güvenilir ve hızlı çözüm ortağınızdır.

Bize ulaşırsanız ihtiyaç duyduğunuz tüm dokümantasyona da ulaşmış olursunuz.

500’den fazla kaynak üzerinden yapacağınız araştırma ile elde edebileceğiniz dokümantasyonu, değerli iş birliklerimiz sayesinde size dijital ortamda veya basılı olarak sunabiliriz.

APIASHRAEASMEASTMBSIIECIEEEISO , SAE ve yüzlerce standardizasyon kurumu ile ortaklığımız sayesinde doğru ve güvenilir bilgiye hızla erişmenizi sağlayarak hem zamanınızı hem de kaynağınızı koruyabiliriz.