American Institute of Aeronautics and Astronautics (AIAA) Standartları Nedir?

American Institute of Aeronautics and Astronautics (AIAA) 80 yıldan daha uzun bir süredir havacılık mühendisi ve bilim insanlarının başlıca kurumu olmuştur. AIAA 1963 yılında iki büyük havacılık kurumunun – American Rocket Society ve Institute of Aerospace Science – birleşmesi ile kurulmuştur. Her iki kurum da ilişkiye, füze biliminin “bilim kurgu” olduğu ve havacılık işinin başlangıç aşamasında bulunduğu bir zaman olan, sırasıyla 1930 ve 1032 yılına kadar uzanan uzun ve olaylarla dolu tarihlerini getirdi.

Bugün AIAA havacılık, uzay ve savunma alanında mühendislik ve bilimin ilerlemesine adanmış dünyanın en büyük profesyonel kurumudur. AIAA standartları hava ve uzay araçlarını ve bunlarla ilgili sistemleri ve alt sistemleri düşünen, tasarlayan, geliştiren, test eden, inşa eden ve çalıştıran bilim insanlarının, mühendislerin, araştırmacıların, program planlayıcıların ve profesyonellerin ihtiyaçlarını ele alır.

American Institute of Aeronautics and Astronautics’ten (AIAA) alınan koleksiyon, küresel olarak uygulanan hem aktif hem de tarihsel standartları içerir. Bu havacılık ve savunma standartları, havacılık ve uzay endüstrileri için verimli ve pratik tasarımlar ve üretim süreçleri belirler ve aynı zamanda eğitimciler ve eğitmenler için eğitim materyali görevi görür.

American Institute of Aeronautics and Astronautics (AIAA)Standartları Nasıl Kullanılır?

AIAA standartları şunları yapabilmenizi sağlar:

  • Ürün konumlandırmasını iyileştirin
  • Pazarlanabilirliği artırın
  • Ürün riskini azaltın

Aklınızda Bulunsun!

Hava ve uzay araçlarının imalatında tasarımları iyileştirin ve riskleri azaltın

Size Nasıl Hizmet Verebiliriz?

Online Standart, teknik doküman ve yayınlara, kılavuz ve standartlara erişim için en güvenilir ve hızlı çözüm ortağınızdır.

Bize ulaşırsanız ihtiyaç duyduğunuz tüm dokümantasyona da ulaşmış olursunuz.

500’den fazla kaynak üzerinden yapacağınız araştırma ile elde edebileceğiniz dokümantasyonu, değerli iş birliklerimiz sayesinde size dijital ortamda veya basılı olarak sunabiliriz.

APIASHRAEASMEASTMBSIIECIEEEISO , SAE ve yüzlerce standardizasyon kurumu ile ortaklığımız sayesinde doğru ve güvenilir bilgiye hızla erişmenizi sağlayarak hem zamanınızı hem de kaynağınızı koruyabiliriz.