American Welding Society (AWS) Standartları Nedir?

American Welding Society (AWS), yapısal çelik, çelik sac ve alüminyumu kapsayan inşaat ve havacılık için kaynak uygulamaları ve prosedürleri için 350’den fazla standardı yazar. Bu, dünyanın en çok başvurulan kodlarından biri olan D1.1 Yapısal Kaynak Kodu – Çelik’i içerir. Koleksiyon ayrıca kaynak müfettişi sertifika yönergelerini de içerir.

AWS’nin Amacı Nedir?

AWS bilim, teknoloji, kaynak ve birleştirme, sert lehimleme, lehimleme, kesme ve ısıl püskürtmeyi içeren benzeri işlemleri ilerletmek amacıyla 1919 yılında kuruldu. AWS fabrika zemininden çok katlı inşaatlara, askeri silahlardan ev ürünlerine kaynak eğitimini ve teknoloji geliştirmeyi destekleyen yolda öncülük etmeye devam etmektedir.

Mühendisler, bilim insanları, araştırmacılar, kaynakçılar, detaycılar, fabrikatörler, montajcılar otomatik, yarı otomatik ve manüel kaynağın yanı sıra sert lehimleme, lehimleme, seramik, laminasyon, robotik  ve kaynak güvenliği ve sağlık, referans AWS standartları ile ilgilenmiştir.

AWS standartları otomotiv, gemi inşaatı, tasarım/yapım ve ağır inşaat endüstrilerinde tasarım, üretim, testler, kalite güvence ve ilgili işlevlerde kullanılır.

American Welding Society (AWS) Standartları Nasıl Kullanılır?

AWS standartları şunları yapabilmenizi sağlar

  • Güvenliği sağlayın
  • Kaliteyi arttır
  • Uyumlu kalın

Aklınızda Bulunsun!

Sektörler arasında gelişmiş kaynak prosedürleri ve denetimleri

Size Nasıl Hizmet Verebiliriz?

Online Standart, teknik doküman ve yayınlara, kılavuz ve standartlara erişim için en güvenilir ve hızlı çözüm ortağınızdır.

Bize ulaşırsanız ihtiyaç duyduğunuz tüm dokümantasyona da ulaşmış olursunuz.

500’den fazla kaynak üzerinden yapacağınız araştırma ile elde edebileceğiniz dokümantasyonu, değerli iş birliklerimiz sayesinde size dijital ortamda veya basılı olarak sunabiliriz.

APIASHRAEASMEASTMBSIIECIEEEISO , SAE ve yüzlerce standardizasyon kurumu ile ortaklığımız sayesinde doğru ve güvenilir bilgiye hızla erişmenizi sağlayarak hem zamanınızı hem de kaynağınızı koruyabiliriz.